نحوه انجام دفاع پایان نامه

نویسندگان پایان نامه وقتی فشار سوالات مطابق میل خود شروع می شود واقعاً می توانند فشار را احساس کنند. بعضی از دانشجویان اشتباه می کنند که کار خود را کمی شخصی می دانند ، که اغلب می تواند تصور اشتباهی برای هیئت سوال کند. مهم است که به یاد داشته باشید که هیئت مدیره شما در واقع می خواهد شما موفق شوید.

بنابراین چگونه باید به سوالات خود به گونه ای پاسخ دهید که بازجویان شما را راضی کند؟ مهمتر اینکه ، چگونه می توانید گروه سوال خود را در جلسه دفاع برنده کنید؟

قبل از دفاع …

یک جلسه دفاع خیالی با خود یا یک گروه مطالعه داشته باشید
تمرین اعتماد به نفس زیادی در شما ایجاد می کند. از گروه مطالعه خود بخواهید همانند هیئت مدیره شما را با سوالاتی بمباران کند. اگر به دنبال الهام هستید ، چند فیلم رایگان از وب جلسات دفاع از پیشنهاد پایان نامه دانلود کنید. آنها را به صورت گروهی تماشا کنید ، سپس دوباره اعمال کنید.

با تهیه لیستی از سوالات به عنوان آماده سازی ، عنصر تعجب را از بین ببرید
بهترین کار این است که چند روز قبل از طرح پیشنهادی انجام شود ، در مورد برخی از سوالاتی که ممکن است پرسیده شود شروع کنید. این ها را در یک دفتر یادداشت کنید و با خود حمل کنید. اگر به سوالات دیگری فکر می کنید ، آنها را نیز اضافه کنید. قبل از اینکه آن را بشناسید ، از انواع مختلف زوایای مختلف به فکر پیشنهاد پایان نامه خود خواهید بود. اگر آمادگی کامل داشته باشید ، پاسخ ها در طول دفاع راحت تر می شوند.

در زمان دفاع …

هرگز موضوع سوال را دور نکنید
اولین کلمه ای را که یکی از اعضای هیئت مدیره از شما می پرسد ، یادداشت کنید. این کلمه کلید پاسخ به این س toال خواهد بود تا رضایت شخصی که به آن پاسخ داده رضایت دهد. به عنوان مثال ، اگر کسی از شما س‘ال “چرا” پرسید ، انصراف ندهید و به او پاسخ “چه کسی” را بدهید.

صادق باشید

صداقت بهترین دوست شما در دفاع از پایان نامه خواهد بود. اگر از شما سوالی پرسیدند که پاسخ آن را نمی دانید ، سعی نکنید با پاسخ ادلب ارائه کنید. بگویید که شما نمی دانید که در این صورت است. بهتر از این است که بخواهید به چیزی برسید و در آخر یک حفره عمیق تری برای خود ایجاد کنید.

قبل از پاسخ دادن گوش دادن را یاد بگیرید

مردم اغلب فقط چند کلمه اول یک سوال را می شنوند و تصور می کنند که می دانند بقیه موارد چه خواهد بود. در دفاع از خود این اشتباه را نکنید. تا انتهای سوال گوش دهید تا ایده کاملی از آنچه آن شخص می خواهد بداند ، بگیرید. شما تعجب خواهید کرد که فقط با انتظار برای پایان دادن به افراد ، به جای استفاده از تمرکز خود برای فکر کردن در ذهن خود ، چقدر بینش کسب خواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *