نوشتن فصل پنجم بحث و نتیجه گیری پایان نامه

نوشتن فصل پنجم بحث و نتیجه گیری پایان نامه

پایان نامه علمی کار تحقیقاتی اصلی یک محقق را به دانشمند یا جامعه تحقیق ارائه می دهد. یک پایان نامه علمی با هدف افزودن ارزش به دانش موجود از طریق شش بخش از نظر زمانی ساختار یافته است. بخشهای مقدمه ، مرور ادبیات ، روش ، یافته ها و بحث و نتیجه گیری. بعد از قرار دادن ارقام و نتایج ، مرحله مهم بعدی قلم زدن به بحث است. هیچ شکی نیست که نوشتن یک مقاله دلهره آور است ، و سخت ترین قسمت قابل تأمل ، ساخت قسمت بحث است.

فصل بحث ، آخرین قسمت از یک پایان نامه علمی ، یافته های کلیدی را در مقایسه با محققان قبلی خلاصه می کند. عناصری که باید در این بخش گنجانده شود باید بسیار دقیق بوده و بدون هیچ گونه تفسیری برای خواننده منطقی باشد.

خلاصه ای از یافته های شما و تفسیر آنها
نتیجه گیری را از نتایج خود توصیف کنید و معنی آن را با توجه به یافته های موجود توضیح دهید. تأکید کنید که چگونه نتایج از فرضیه فعلی در زمینه پشتیبانی یا رد می کنند (در صورت وجود). اگر با داده های موجود تضاد وجود دارد ، در این بخش آنها را برطرف کنید.

اهمیت نتایج شما
بر چگونگی کمک یافته های شما در زمینه تحصیل و کمک به پیشرفت دامنه تأکید کنید. نتایج خود را ارائه دهید و آنها را تضعیف نکنید. اگر یافته ها را به روش صحیح توصیف نکرده اید ، از ویراستاران پایان نامه دکترا در هند کمک بگیرید و آن را اصلاح کنید.

محدودیت های مطالعه شما
علاوه بر اهمیت مطالعه ، باید محدودیت های آن را نیز توضیح دهید. محدودیت های فرضیه یا رویکرد تجربی خود و استدلال موجود در آن را به طور خلاصه توضیح دهید. این به تحقیقات آینده در تولید فرضیه ها و رویکردها بدون مواجهه با چالش های مشابه کمک خواهد کرد.

دستورالعمل های آینده
بسته به ژورنالی که در آن منتشر می کنید ، جهت جداگانه ای را برای آینده ارائه دهید ، نه اینکه خود را در یک بحث قرار دهید. علاوه بر این ، طرح چند سوال در قالب یک فرضیه را در نظر بگیرید و پایه ای برای تحقیقات آینده ایجاد کنید.

اگرچه ضروری است که نتایج با توجه به نتایج آنها ذکر شود و اهمیت آنها را تأکید کنید ، اما برآورد نتایج شما ، از تفسیر عناصر فراتر از محدوده مطالعه باید خودداری کرد. همچنین هیچ نتیجه جدیدی در بحث وارد نکنید. این خواننده شما را گیج کرده و آنها را از یافته های اصلی مطالعه شما دور می کند. برای افزودن به این موارد ، از به کار بردن اصطلاحات اصطلاحات علمی زیاد خودداری کنید. اگر تعداد زیادی از آنها را وارد کرده اید ، از ویراستاران پایان نامه دکترا در هند کمک بگیرید و آن را حذف کنید. یک بحث موثر به خودی خود می ایستد و مهمترین بخش در پایان نامه شماست. از این رو مطمئن شوید که هدف اصلی خود یعنی تأکید بر یافته های شما را به روشی مناسب محقق می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *