پایان نامه: چه چیزی به بخش روش ها تعلق دارد؟

بخش روش شناسی پایان نامه به طور کلی دشوارترین قسمت برای نوشتن است. تمام تمرکز از طریق تحصیلات تکمیلی در مورد روش شناسی است. این بدان معناست که به دلیل همین واقعیت ، احتمالاً این بخش از پایان نامه توسط هر کسی که مقاله را ارزیابی می کند ، جدا می شود.

هدف این بخش این است که نشان دهد از کدام ابزار تحلیلی برای پاسخ به سوال اصلی تحقیق در طول پایان نامه استفاده خواهد شد.

به استاد راهنمای رساله خود بروید و از او سوال کنید که آیا می تواند برخی از پایان نامه ها را به شما پیشنهاد کند تا مرور آن را انجام دهید. وقتی آنها این کار را انجام دهند ، احتمالاً برخی از آنها را که فکر می کردند به درستی انجام شده است ، توصیه می کنند. نگاهی دقیق به بخشهای روش در این پایان نامه ها بیندازید و نه تنها نحوه خواندن آنها بلکه همچنین نحوه تنظیم آنها و مواردی که شامل آنها می شود را درک کنید.

اطمینان حاصل کنید که سوال تحقیق اولیه شما تا آنجا که ممکن است خوب است. در بسیاری از مواقع بخشهای روشهای بی اثر بی اثر هستند زیرا موضوع بسیار گسترده است. از آنجا که بخش روش شناسی مقاله به آموزش خواننده در مورد چگونگی تحقیق اختصاص دارد ، اگر موضوع بسیار گسترده یا مبهم باشد ، تصمیم گیری در مورد مناسب بودن روش روش تقریباً غیرممکن است.

قبل از نوشتن ، یک بخش کلی برای بخش متدولوژی ایجاد کنید. این رئوس مطالب را به صندلی پایان نامه برده و در مورد آن بحث کنید. قبل از نوشتن بخش ، ببینید آیا توصیه هایی برای تغییر یا الحاق وجود دارد.

با توجه به اینکه این نوع تحقیق قرار است به صورت سوم شخص نوشته شود ، بخش روش را بنویسید. آن را واضح و مختصر و فقط با جملات فعالی که به مقاله کمک می کنند ، بیان کنید. با استفاده از جملات واضح و روشن به شما نشان می دهد که درک روشنی که از آن استفاده می کنید را دارید و با استفاده از جملات فعال نشان می دهید هدفی با جهت مشخص دارید.

قبل از تکمیل این بخش ، آن را برای تأیید به کمیته پایان نامه ببرید. ممکن است مجبور شوید قبل از تأیید این بخش را بارها بنویسید تا تحقیقات خود را ادامه دهید. هر چند ناامید نشوید. اگر آنچه را که کمیته پایان نامه به شما می گوید گوش دهید و درک کنید ، می دانید که دقیقاً چه کاری باید انجام دهید. این نوع پایان نامه چیزی شبیه به پایان نامه هایی نیست که شما در دوره کارشناسی انجام داده اید. این نوع پایان نامه هر چقدر هم که فردی باهوش باشید دشوار است. فقط بیاد داشته باشید که به کمیته پایان نامه گوش دهید و اگر مجبور هستید یادداشت برداری کنید. آنها دقیقاً به شما می گویند آنچه را که می خواهند … شما فقط باید آن را تهیه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *