[gap height=”15″]

انجام مقاله فوری

[divide icon=”square” width=”short”]

در انجام مقاله فوری باید به نکاتی توجه کرد که در این بخش به آن پرداخته می شود. شما به عنوان دانشمندان و محققان ، ممکن است با مقالات تحقیقاتی عینی آشنا باشید ، که تمایل دارد هر دو طرف بحث را در نظر گرفته و یافته ها را بر اساس واقعیات ارائه دهد. اما آیا شما از مقاله مهم دیگری که به عنوان مقاله موقعیتی معروف است آگاه هستید؟ یک مقاله موضوعی موضوعی بحث برانگیز را در بر می گیرد و به یکی از جنبه های بحث و گفتگو می پردازد ، و بینش ارزشمندی در مورد چگونگی تفسیر موضوعاتی که علم مبهم است ارائه می دهد. همچنین می تواند قالبی را برای ارائه راه حل برای حل مشکلات به دانشمندان و محققان ارائه دهد.

مانند مقالات تحقیق عینی ، مقالات موضع گیری هنوز هم ریشه در حقایق ، آمار ، شواهد و داده ها دارند. علاوه بر این ، آنها بیشتر نویسندگان را قادر می سازند تا در مورد آنچه این حقایق و داده ها به ما می گویند موضع بگیرند. در این مقاله ، ما در مورد چگونگی ساختار مقاله مناسب و به اشتراک گذاشتن نکات تخصصی درباره نوشتن مقاله موقعیت عالی که به طور واضح استدلال یا نظر را ارائه می دهد ، بحث خواهیم کرد.

[gap height=”50″]

چگونه می توان یک عنوان خوب برای مقاله خود انتخاب کرد؟

[divide icon=”square” width=”medium”]

انتخاب یک موضوع خوب برای مقاله موقعیت خود به همان اندازه مهم است که یک مقاله دارای ساختار خوب است که یک استدلال قوی ارائه دهد. مقاله ای که در مورد یک موضوع غیر جالب و غیر بحث برانگیز نوشته شده باشد صرفاً اتلاف وقت و تلاش است. بنابراین چگونه می توانید به بهترین وجه موضوعی را برای بحث خود انتخاب کنید؟

[gap height=”50″]

یک موضوع خوب برای مقاله

مانند انواع تحقیقات ، شما باید با تحقیقات مقدماتی شروع کنید. یک موضوع خوب برای مقاله، به سوالات زیر پاسخ مثبت می دهد:

آیا موضوع بیانگر یک بحث واقعی است؟
آیا دو موضع مشخص وجود دارد؟
آیا به اندازه کافی برای بحث در مورد یکی از این مواضع اهمیت دارید؟
آیا دامنه موضوع قابل کنترل است؟
هنگامی که موضوعی را یافتید که با این معیارها مطابقت دارد ، باید تحقیق کنید تا پرونده ای محکم به نفع استدلال خود بسازید. این به معنای یافتن شواهد پشتیبان است (برای هر دو طرف!) دقیقاً همانطور که برای یک مقاله تحقیقاتی معمولی می خواهید. با درج شواهد اثبات کننده برای طرف مقابل ، شما قادر خواهید بود استدلالهای متناقض را با شفافیت بیشتری رد کنید. به عبارت دیگر ، شما می توانید به نقاط ضعفی در شواهد استناد شده توسط طرف مقابل اشاره کنید یا نقاط قوت شواهدی را که در مقایسه با موضع شما پشتیبانی می کند ، برجسته کنید.

چگونه می توانم یک مقاله را موقعیت بندی کنم؟

[divide style=”dots” icon=”circle” icon_position=”left” width=”short”]

ساختار کاغذ موقعیت انعطاف پذیر است ، اما به طور کلی باید از یک جریان ساده پیروی کند که به وضوح مسئله و موقعیت نویسنده (نویسندگان) را منتقل می کند. مقاله موضع گیری باید با بیان صریح مسئله و ارتباط آن با جامعه علمی یا حتی برای کل جامعه آغاز شود. سپس باید به جایگاه اصلی نویسنده بپردازد. مثلا:

سابقه و هدف: WHO برای جلوگیری از مصرف محصولات مضر برای سلامتی ما ، برای تأمین مالیات بر غذاهای ناسالم ، اصرار به تصویب مالیاتی دارد.
ارتباط: نشان داده شده است که شکر تأثیر منفی بر سلامتی دارد و نقش عمده ای در افزایش میزان چاقی در آمریکا دارد.
موقعیت: ایالات متحده باید مالیات بر نوشیدنی های حاوی شکر اضافه شده ، برای کاهش مصرف قند و عادات غذایی سالم تر ایجاد کند.

[gap height=”50″]

سپس نویسنده باید استدلالهای رایج و مخالفتهای احتمالی علیه این موضع را به روشنی فهرست کند. برای ادامه مثال ما:

بحث ۱: مالیات بر نوشیدنی های شیرین که بر روی نوشابه تمرکز دارد ، ممکن است بر سایر محصولات دارای تأثیر منفی بر سلامتی مانند آب میوه یا آب نبات تأثیر نگذارد.
استدلال ۲: مالیات بر مصرف نوشیدنی های شیرین قهقرا است و بار مالی را بر دوش مصرف کنندگان فقیر می گذارد.
یک مقاله موضع معتبر اعتبار استدلالهای متقابل را تأیید می کند و سپس دلایلی را بیان می کند که چرا موضع نویسنده همچنان درست است. در مقاله مثال ما ، نویسنده می تواند استدلال های متقابل را در بخش بعدی مانند این شرح دهد:

استدلال متقابل ۱: درست است که مالیات بر مصرف نوشیدنی های شیرین بر تمام منابع قند اضافه شده در رژیم غذایی متوسط ​​آمریکایی تأثیر نمی گذارد. با این حال ، این امر برای رسیدن به هدف خود در کاهش مصرف کلی شکر ، تأثیر بسزایی در یک منبع عمده قند افزوده خواهد داشت.
استدلال متقابل ۲: کلیه مالیات های مصرفی قهقرا هستند. مالیات بر مصرف نوشیدنی های شیرین همراه با یارانه غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات بسیار موثر خواهد بود.
سرانجام ، نکات اصلی خود را خلاصه کرده و در نتیجه گیری خود موضع خود را دوباره بیان کنید. تمام استدلال های موجود در مقاله باید با حقایق ، داده ها و شواهد پشتیبانی شود ، و استناد مناسبی به منابع شما نسبت داده شود. به این ترتیب ، یک مقاله موقعیت با مقاله تحقیق معمولی تفاوتی ندارد. در صورت تمایل می توانید در بحث پیشینه موضوع ، یک مرور مختصر ادبیات وارد کنید. گرچه چنین بررسی ادبیاتی ضروری نیست ، اما می تواند مقاله شما را قویتر کند.

ده نکته برای نوشتن مقاله فوری

[divide icon=”circle” icon_position=”right” width=”short”]

حالا که دانستیم مقاله چیست ، اجازه دهید برخی از نکات را برای نوشتن مقاله مناسب برای شما مرور کنیم.

یک موضوع به موقع و مرتبط با دو طرف مخالف واضح را انتخاب کنید.
انجام تحقیقات مقدماتی کامل ، جمع آوری شواهد اثبات کننده موافق و مخالف موضع خود.
مخاطبان مورد نظر خود را شناسایی کنید. شما باید متناسب با این که مقاله برای چه افرادی نوشته شده است متناسب باشید.
موضع خود را به روشنی بیان کنید.
استدلالهای متقابل موضع خود را لیست کرده و رد کنید.
برای پشتیبان گیری از استدلال خود از داده ها و شواهد پشتیبان استفاده کنید.
منابع خود را به درستی با استفاده از استناد صحیح نسبت دهید.
ساده باش! اوراق موقعیت نیازی به جزئیات بیش از حد ندارند. نکات خود را به طور واضح و مختصر ارائه دهید.
در هر پاراگراف در این مقاله باید یک ایده واحد بحث شود.
از کسی بخواهید مقاله شما را تصحیح کند تا اطمینان حاصل کند که مقاله خوب خوانده شده و به نظر حرفه ای است.
مقاله موقعیت می تواند یک روش عالی برای گسترش افق دید شما و نوشتن نوع جدیدی از مقاله تحقیقاتی باشد. در حالی که مقاله های موضعی بر خلاف مقاله های تحقیقاتی معمولی نیستند ، اما همچنان دیدگاه های ارزشمندی را به جامعه علمی کمک می کنند. از این ده نکته برای نوشتن یک مقاله موقعیتی موثر استفاده کنید!

آیا مقاله موقعیتی نوشته اید؟ چه نکاتی برای نوشتن یک استدلال قوی دارید؟ نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

[gap height=”20″]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *