اکثر برنامه های تحصیلات تکمیلی در روانشناسی دانشجو را ملزم به تکمیل یک پروژه یا رساله پایان نامه به عنوان بخشی از دوره تحصیل می کنند. جزئیات خاص هر یک از مدرسه به مدرسه دیگر متفاوت است اما تفاوتهای کلی وجود دارد که در کالج ها از نظر یک پایان نامه یا یک پایان نامه یافت می شود.

پایان نامه چیست؟
پایان نامه پروژه ای است که در طول دوره کارشناسی ارشد در بسیاری از زمینه ها به پایان می رسد. در روانشناسی از دانشجویان خواسته می شود که یکی از دو نوع پروژه پایان نامه را تکمیل کنند. اولین (به طور کلی در دوره کارشناسی ارشد هنر) یک مرور ادبیات در مورد یک موضوع خاص است که مربوط به رشته روانشناسی است. در این نوع پروژه ، دانشجو از تحقیقات یا داده های موجود در مورد موضوع خود استفاده می کند و موضوع را در یک بازه زمانی ارزیابی می کند. بسیاری از موضوعات مختلف وجود دارد که دانش آموزان می توانند انتخاب کنند. نوع دوم (به طور کلی در دوره کارشناسی ارشد علوم) جایی است که دانشجو یا تحقیق خود را انجام می دهد یا با یکی از اعضای هیئت علمی در تحقیقات مداوم شرکت می کند و یک مقاله علمی کامل در مورد مطالعه و یافته های خود می نویسد. در بسیاری از موارد ، دانش آموزان این فرصت را دارند که تحقیقات خود را در یک سخنرانی ارائه دهند یا آن را برای چاپ ارسال کنند.

پایان نامه چیست؟
یک پایان نامه در طول دوره دکترا برای کسانی که دکترای فلسفه را در روانشناسی دنبال می کنند ، انجام می شود. پایان نامه با یک موضوع مورد علاقه در زمینه روانشناسی شروع می شود. این مطالعه با استاد دانشکده آنها برای طراحی و اجرای یک مطالعه اخلاقی برای بررسی موضوع آنها کار خواهد کرد. یافته های آنها به مقاله علمی تبدیل می شود که اغلب برای انتشار یا ارائه ارسال می شود. پس از اتمام بخش مقاله ، داوطلب دکتری برای دفاع از پایان نامه خود پیش هیئت متخصصان و مربیان می رود. آنها مطالب خود را ارائه می دهند و به سوالات احتمالی پنل پاسخ می دهند. کسانی که دکترای روانشناسی (PsyD) را دنبال می کنند ، بسته به شرایط برنامه می توانند یک رساله سنتی یا یک بررسی ادبیات مانند پایان نامه را به پایان برسانند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *