نتایج در مقاله

نتایج در مقاله

در بخش نتایج ، به سادگی آنچه را پیدا کردید بیان کنید ، اما نتایج را تفسیر نکنید و یا درباره پیامدهای آنها بحث نکنید.

همانند بخش روش ها و مواد ، از عنوان های فرعی برای جدا کردن نتایج آزمایش های مختلف استفاده کنید.

نتایج باید به ترتیب منطقی ارائه شود. به طور کلی ، این به ترتیب اهمیت خواهد بود ، نه لزوماً ترتیب آزمایشات. از زمان گذشته برای توصیف نتایج خود استفاده کنید. با این حال ، به شکل ها و جداول به زبان حال مراجعه کنید.

داده ها را بین شکل ها ، جداول و متن کپی نکنید. یک اشتباه رایج این است که بسیاری از داده ها را از جدول موجود در متن نسخه مقاله بیان کنید. در عوض ، از متن برای جمع بندی آنچه خواننده در جدول پیدا می کند استفاده کنید یا یکی یا دو مورد از مهمترین داده ها را ذکر کنید. معمولاً خواندن داده ها در جدول بسیار آسان تر از متن است.

نتایج تجزیه و تحلیل آماری را در متن بگنجانید ، معمولاً با ارائه مقادیر p در هرجایی که اختلاف آماری معنی دار توصیف می شود.

بحث و نتایج
بخشهای بحث و نتیجه گیری شما باید به این سوال پاسخ دهند: نتایج شما به چه معناست؟

به عبارت دیگر ، اکثر بخشهای بحث و نتیجه گیری باید تفسیر نتایج شما باشد. تو باید:
نتیجه گیری خود را به ترتیب مهمترین و کمترین بحث کنید.
نتایج خود را با نتایج سایر مطالعات مقایسه کنید: آیا آنها سازگار هستند؟ در غیر این صورت ، درباره دلایل احتمالی اختلاف بحث کنید.
هر نتیجه غیرقطعی را ذکر کنید و آنها را در بهترین حالت توضیح دهید. شما ممکن است آزمایشات بیشتری را برای روشن کردن نتایج خود پیشنهاد دهید.
محدودیت های مطالعه خود را به طور خلاصه توصیف کنید تا به مرورگران و خوانندگان نشان دهید که نقاط ضعف آزمایش خود را در نظر گرفته اید. بسیاری از محققان در انجام این کار مردد هستند ، زیرا احساس می کنند که این نقاط ضعف تحقیقات خود را در مورد ویراستار و بازبینی برجسته می کند. با این وجود انجام این کار در واقع مقاله شما را تحت تأثیر مثبت قرار می دهد ، زیرا این امر باعث می شود که شما درک عمیقی از موضوع خود دارید و می توانید به طور عینی به تحقیق خود فکر کنید.
بحث کنید که نتایج شما برای محققانی در همان زمینه که شما ، محققین در زمینه های دیگر و عموم مردم ممکن است داشته باشند ، معنی دارد. چگونه می توان از یافته های شما استفاده کرد؟
بیان کنید که چگونه نتایج شما یافته های مطالعات قبلی را گسترش می دهد.
اگر یافته های شما مقدماتی است ، مطالعات آتی را که باید انجام شود پیشنهاد دهید.
در پایان بخشهای بحث و نتیجه گیری ، نتایج اصلی خود را یک بار دیگر بیان کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *