مقدمه ، روشها و مواد مقاله

مقدمه ، روشها و مواد مقاله

مقدمه باید اطلاعات زمینه ای مورد نیاز برای درک مطالعه شما و دلایل انجام آزمایشات را به خوانندگان ارائه دهد. مقدمه باید به این سوال پاسخ دهد: کدام سوال / مسئله را مطالعه کردید؟

هنگام نوشتن پیش زمینه ، اطمینان حاصل کنید که نقل قول های شما عبارتند از:

به خوبی متعادل: اگر آزمایش ها نتایج متناقضی را در مورد یک سوال پیدا کرده اند ، آیا شما به مطالعات با هر دو نوع نتیجه استناد کرده اید؟
جریان: هر زمینه متفاوت است ، اما شما باید هدف خود را ذکر کنید که اگر ممکن است ۱۰ سال بیشتر نداشته باشید. اگرچه مطمئن باشید که اولین کشف یا ذکر آن را در ادبیات ذکر می کنید حتی اگر آن بیش از ۱۰ سال باشد.
مربوط: این مهمترین نیاز است. مطالعاتی که ذکر می کنید باید کاملاً با سوال تحقیقاتی شما مرتبط باشد.
هنگامی که مطالب پیش زمینه را تهیه کردید و مشکل یا سوال مطالعه خود را بیان کردید ، هدف مطالعه خود را به خواننده بگویید. معمولاً دلیل آن پر کردن خلا دانش یا پاسخ دادن به سوالی است که قبلاً پاسخ داده نشده است. به عنوان مثال ، اگر شناخته شده است که دارویی در یک جمعیت به خوبی کار می کند ، اما هرگز در جمعیت متفاوتی آزمایش نشده است ، هدف از این مطالعه می تواند بررسی اثر بخشی و ایمنی دارو در جمعیت دوم باشد.

آخرین چیزی که باید در پایان مقدمه خود بگنجانید ، بیان دقیق و دقیق اهداف مطالعه شما است. همچنین ممکن است در یک یا دو جمله نحوه مطالعه را توضیح دهید.

نکته: در مقدمه خود یک بررسی ادبی ننویسید ، اما به مرورهایی اشاره کنید که خوانندگان در صورت تمایل می توانند اطلاعات بیشتری پیدا کنند.

نکته: یک جمله معروف در انگلیسی وجود دارد: “یک عکس هزار کلمه است.” این بدان معنی است که ، گاهی اوقات ، یک تصویر می تواند یافته های شما را بسیار بهتر از متن توضیح دهد. بنابراین از شکل و جدول موجود در نسخه خطی خود به خوبی استفاده کنید! با این حال ، از قرار دادن ارقام و جداول اضافی (مثلاً دو موردی که در قالب دیگری یک چیز را نشان می دهند) ، یا استفاده از شکل و جداول که بهتر است فقط در متن اطلاعات موجود باشد (مثلاً در مواردی که داده کافی برای جدول وجود ندارد) ، خودداری کنید. یا شکل)

این بخش روشها و مواد تمام جزئیات نحوه مطالعه خود را در اختیار خواننده قرار می دهد. تو باید:

از عنوان های فرعی برای تفکیک روش های مختلف استفاده کنید
آنچه در زمان گذشته انجام داده اید را توصیف کنید
روش های جدید را با جزئیات کافی توصیف کنید تا محقق دیگری بتواند آزمایش شما را تولید کند
روشهای ایجاد شده را به طور خلاصه شرح دهید و به سادگی مرجعی را ذکر کنید که خوانندگان می توانند جزئیات بیشتری در آن پیدا کنند
کلیه آزمونها و پارامترهای آماری را بیان کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *