لیست پروژه های MATLAB

لیست پروژه های MATLAB

طراحی و پیاده سازی سیستم تعبیه شده سیستم الکترونیکی دیفرانسیل هوشمند برای وسایل نقلیه الکتریکی: این پروژه مطالعه ای را درباره سیستم دیفرانسیل الکترونیکی ، یک فناوری نسبتاً جدید ارائه می دهد. در وسایل نقلیه الکتریکی برای ایجاد تعادل بهتر در مسیرهای منحنی استفاده می شود. وزن آن نسبت به دیفرانسیل مکانیکی سبک تر است و دارای سیستم تعبیه شده برای نظارت بر الکترونیک است.
سیستم نشانگر پارکینگ اتوماتیک: یافتن محل پارک در پارکینگ های بزرگ برای بسیاری از رانندگان دشوار است. حتی اگر مدل های زیادی برای حل این مسئله وجود داشته باشد ، سیستم اتوماتیک پارکینگ اتومبیل که در اینجا ارائه شده می تواند برای استفاده بهینه از فضای پارک استفاده شود
رمزگذاری تصویر با استفاده از شبکه عصبی مصنوعی مبتنی بر هرج و مرج: الگوریتمی جدید برای رمزگذاری و رمزگشایی تصویر با استفاده از شبکه های عصبی بی نظم در اینجا ارائه شده است. هدف اصلی این پروژه استفاده از شبکه عصبی مصنوعی (ANN) در زمینه رمزنگاری است.
کاربرد پردازش تصویر برای توسعه سیستم بازرسی خودکار: در این پروژه سیستم بازرسی خودکار MATLAB برای استفاده های صنعتی طراحی شده است. مفهوم پردازش تصویر برای بازرسی اشیا استفاده می شود. با استفاده از این برنامه می توان الگو یا هندسه یک شی را تشخیص داد.
استفاده از MATLAB برای اندازه گیری قطر یک شی در یک تصویر: با استفاده از این پروژه می توانید اندازه یک شی را در یک تصویر یا یک فریم اندازه بگیرید. این ویژگی می تواند در توسعه برنامه های دید رایانه در مواردی که نیازی به اندازه گیری دستی یا فیزیکی نداریم ، مفید باشد.
رمزگذاری و احراز هویت مبتنی بر شبکه عصبی با استفاده از نقشه های آشفته: در این مقاله ، پارامترهای عملکرد رمزگذاری تصویر سطح بخار و رمزگذاری تصویر سطح بلوک مقایسه می شوند. بر این اساس ، یک الگوریتم احراز هویت ساده برای بررسی احراز هویت فرستنده و گیرنده ایجاد می شود.
مبدل DC-DC High Gain با سلف های دوتایی: این پروژه رویکرد جدیدی برای مبدل ورودی ورودی موازی سری ورودی به عنوان یک راه حل برای مبدل های ولتاژ بالا DC-DC در برنامه های صنعتی مانند وسایل نقلیه الکتریکی ، لامپ های HID ، سلول های فتوولتائیک و DC ارائه می دهد سیستم های پشتیبان گیری.
یک مبدل پله پله با یک ماژول ضریب ولتاژ برای یک سیستم PV: یک مبدل مرحله ای با بازده بالا با ضریب ولتاژ در این پروژه برای سیستم های انرژی تجدیدپذیر ارائه شده است. ضریب ولتاژ حاوی خازن سوئیچ شده و سلف های اتصال ، افزایش بالایی را به دست می آورد.
یک مبدل بدون ترانسفورماتور Mosfet با بازده بالا برای کاربردهای میکرو اینورتر غیر ایزوله: در این پروژه ، یک مبدل کمتر از ترانسفورماتور تک فاز با استفاده از MOSFET برای راندمان بالا طراحی شده است. این اینورتر برای سیستم های تولید برق متصل به شبکه فتوولتائیک طراحی شده است.
شمارش و طبقه بندی خودکار خودرو: با استفاده از تکنیک های مختلف پردازش تصویر مانند تقسیم بندی ، تشخیص لکه ، تمایز قاب ، و غیره سیستم اتوماتیک شمارش و طبقه بندی خودرو در اینجا شرح داده شده است که می تواند برای نظارت و مدیریت پیشرفته ترافیک استفاده شود.
طراحی کارآمد منطقه فیلتر Fir با استفاده از ساختار متقارن: این تجزیه و تحلیل طراحی با هدف اجرای یک روش منطقه کارآمد برای یک فیلتر FIR با استفاده از ساختار جابجایی و متقارن انجام شده است. طرح پیشنهادی در نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده است.
یک فیلتر متوسط ​​ترکیبی برای حذف سر و صدا در تصاویر دیجیتال: هدف اصلی این پروژه حذف صداهای ضربه ای است که باعث خراب شدن تصاویر در هنگام ذخیره و پردازش تصاویر گرفته شده می شود. بنابراین این پروژه به منظور حفظ ویژگی های اصلی تصویر ، از فیلتر متوسط ​​ترکیبی استفاده می کند.
بهینه سازی ازدحام ذرات فازی: هدف این پروژه طراحی یک کنترل کننده بهینه سازی منطق فازی با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات برای دستیابی به میزان بیشتری از کنترل سرعت موتور DC است.
استخراج تومور مغزی از تصاویر MRI با استفاده از MATLAB: این پروژه برای کمک به پردازش تصویر پزشکی از طریق کشف استراتژیک و استخراج تومور مغزی از تصاویر اسکن MRI مغز با استفاده از نرم افزار MATLAB ارائه شده است.
تشخیص سرطان پستان با استفاده از الگوریتم افزایش تصویر: این پروژه افزایش روش پردازش تصویر دیجیتال برای افزایش کیفیت بصری تصاویر ماموگرافی سرطان پستان را توصیف می کند.
شناسایی پلاک خودرو با استفاده از MATLAB: این روش روشی را برای شناسایی و شناسایی پلاک خودرو برای شناسایی وسایل نقلیه مجاز و غیر مجاز ارائه می دهد. این پروژه از دو روش استخراج مکان صفحه و تقسیم بندی کاراکترهای صفحه استفاده می کند.
سیستم بازیابی تصویر مبتنی بر رنگ و بافت: این سیستم پیشنهادی یک تکنیک سریعتر بازیابی تصویر از پایگاه داده تصویر با ویژگی هایی مانند رنگ و بافت تصویر را نشان می دهد. این نتایج روش جستجوی تصویر با استفاده از نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده است.
اتوماسیون در حمل و نقل جاده ای سریع السیر: این پروژه با هدف طراحی سیستم کنترل اتوماتیک برای سیستم حمل و نقل ریلی – جاده ای با اجرای یک کنترل کننده بازخورد PID برای دستیابی به سرعتهای مطلوب انجام می شود.
Econ ترکیبی omic and Dispatch Dispatch با استفاده از الگوریتم های تکاملی: هدف این سیستم دستیابی به عملکرد کارآمد و بهینه تولید انرژی الکتریکی با به حداقل رساندن هزینه سوخت و سطح انتشار با استفاده از روش مبتنی بر لامبدا است.
تجزیه و تحلیل مبدل های DC-DC برای سیستم انرژی های تجدیدپذیر: این شبیه سازی تجزیه و تحلیل و نتایج تجربی ، انتخاب مبدل DC-DC با ترانسفورماتور را برای ویژگی های مطلوب برای کاربرد الکترولیزر نشان می دهد. این طرح خروجی تنظیم شده ای را ارائه می دهد که فاقد امواج است.
سیستم سمعک برای افراد کم توان: هدف اصلی این پروژه توسعه یک سیستم سمعک دیجیتال با روش لغو سر و صدا با استفاده از فیلتر تطبیقی ​​است. این همچنین شامل فشرده سازی دامنه و همچنین ویژگیهای واضح تر فرکانس است.
مدلسازی و کنترل فرآیند دما با استفاده از الگوریتم ژنتیک: این پروژه روشهای تنظیم کنترل متفاوتی را ارائه می دهد که می تواند با استفاده از الگوریتم ژنتیک برای کنترل پارامترهای فیزیکی مدل سازی فرآیند دما استفاده شود.
تجزیه و تحلیل مودم CDMA با استفاده از MATLAB: هدف اصلی این پروژه شبیه سازی مودم CDMA با استفاده از روش پخش مستقیم توالی طیف است. این همچنین شامل مدولاسیون BPSK ، پردازش زمان واقعی سیگنال ، تولید طیف گسترش و غیره است.
مدل شبیه سازی نیروگاه برق آبی با استفاده از متلب / سیمولینک: هدف اصلی این پروژه ارائه مدل تعمیم یافته نیروگاه برق آبی با شبیه سازی توربین هیدرولیکی و مولد همزمان برای دستیابی به برخی آزمایشات عملیاتی و حالت های عملیاتی است.
رد تداخل در انتقال صدای بلوتوث: این تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به تداخل در طیف فرکانس رادیویی ۲٫۴ گیگاهرتز را بررسی می کند که در آن بلوتوث از هر دو اتصال همزمان همزمان صدا و اتصال غیر همزمان داده کمتر پشتیبانی می کند.
پنهان کردن معکوس داده ها در یک تصویر کلاسیک با استفاده از رمزگذاری تصویر مقیاس پذیر: هدف از این پروژه پیاده سازی رمزگذاری تصویر بسیار امن و روش پنهان سازی داده ها است که سیستم بازیابی مستقل تصویر و داده را تسهیل می کند.
کمپرسور JPEG با استفاده از MATLAB: این پروژه از فناوری الگوریتم JPEG برای فشرده سازی تصویر به منظور کاهش اندازه و بدون افت کیفیت تصویر استفاده می کند. این روش فشرده سازی از طریق تکنیک DCT اجرا می شود.
محرمانه بودن تصویر دیجیتال به الگوریتم های تغییر شکل آرنولد و RC4 بستگی دارد: هدف اصلی این پروژه افزایش امنیت تصویر دیجیتال با اجرای تقارن تصویر دیجیتال و رمزگذاری تصویر دیجیتال به ترتیب با استفاده از الگوریتم های تحول آرنولد و RC4 است.
تشخیص حرکت دست با استفاده از PCA: این پروژه یک سیستم تشخیص حرکت دست را بر اساس روش مدل رنگ پوست ، روش آستانه و تجزیه و تحلیل مincipلفه های اصلی (PCA) پیشنهاد می کند. نتایج آزمون در نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده است.
مدل سازی بر اساس متلب از وسایل نقلیه الکتریکی ترکیبی: این پروژه تجزیه و تحلیل مبتنی بر مدل از ساختار خودروهای الکتریکی هیبریدی را با تجزیه و تحلیل حلقه و سخت افزار در روش های حلقه ای با استفاده از شبیه سازی متلب ارائه می دهد.
بهینه سازی قرار دادن نقطه دسترسی Wi-Fi برای محلی سازی در محیط داخلی: این پروژه با شبیه سازی روش مبتنی بر بازپخت به منظور کاهش هزینه های استقرار و بهره برداری ، مسئله قرار دادن بهینه نقاط دسترسی Wi-Fi برای برنامه های موقعیت یابی داخلی را بررسی می کند.
شناسایی چهره مبتنی بر شبکه عصبی با استفاده از MATLAB: این پروژه روشی را برای اندازه گیری شباهت تصویر با طراحی روش نقشه خودسازمانده با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی پیشنهاد می کند.
ردیابی قطعات مختلف بدن افراد متقابل: این پروژه روشی را برای ردیابی اعضای بدن انسان با استفاده از تکنیک های ردیابی چند منظوره چند منظوره (MMT) و نمودار رابطه ای ویژگی (ALG) ارائه می دهد.
الگوریتم ضد برخورد برای فناوری RFID: این پروژه با هدف مقایسه روش های مختلفی که برای اجرای الگوریتم ضد برخورد استفاده می شود ، برای جلوگیری از برخورد هر زمان که انتقال همزمان در فناوری ارتباطات RFID رخ می دهد.
شبکه عصبی Back-Propagation برای تشخیص خودکار گفتار: هدف اصلی این پروژه پیاده سازی سیستم تشخیص گفتار خودکار (ASR) با استفاده از شبکه های عصبی تکثیر برگشتی است. این سیستم برای دستیابی به ASR از سیستم شناسایی ویژگی مبتنی بر MATLAB استفاده می کند.
شبیه سازی سیگنالینگ مالتی پلکسینگ تقسیم فرکانس متعامد: این پروژه یکی از تکنیک های مدولاسیون ارتباط بی سیم ، یعنی مالتی پلکسینگ تقسیم فرکانس متعامد (OFDM) را در مسیرهای چند کاناله نشان می دهد. این به تحلیل برخی مفاهیم اساسی مرتبط با آن کمک می کند.
طراحی و شبیه سازی آرایه آنتن هوشمند: این پروژه با هدف طراحی و شبیه سازی یک سیستم آرایه آنتن هوشمند بر اساس روش تشکیل پرتو انطباقی و برآورد جهت رسیدن به مسیر انجام می شود تا بتواند نویز را کاهش دهد و همچنین نسبت سیگنال به نویز را افزایش دهد.
طراحی و اجرای فیلترهای Butterworth ، Chebyshev-I و Elliptic برای تجزیه و تحلیل سیگنال گفتاری: در این پروژه ، سه فیلتر به نام های Butterworth ، Chebyshev type-1 و Elliptic فیلترها در M طراحی شده اند.

نرم افزار ATLAB به همراه پاسخ طیف و میزان نمونه برداری برای حذف نویز در سیگنال های گفتاری.
شبیه ساز مبتنی بر MATLAB برای رباتهای متحرک مستقل: این پروژه توسعه الگوریتم ناوبری ربات های داخلی ۲D را با استفاده از شبیه ساز مبتنی بر MATLAB پیاده سازی می کند تا ربات هایی با مکانیزم رانندگی متفاوت طراحی شوند.
تکنیک استخراج جاده از تصاویر ماهواره ای: هدف اصلی این پروژه طراحی الگوریتم استخراج جاده برای پردازش تصاویر ماهواره ای است. این پروژه برای برنامه ریزی شهری و استخراج معابر روستایی مفید است.
دستیابی و کنترل داده های راداری از راه دور با استفاده از لینک CDMA RF: این پروژه برای پیاده سازی واحد کنترل و جمع آوری داده های رادار از راه دور برای شناسایی و ردیابی رادار از راه دور از طریق لینک CDMA RF طراحی شده است. نتایج آزمون با استفاده از نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده است.
بهره برداری و کنترل خودکار قطار با استفاده از MATLAB: این پروژه سیستم توقف قطار خودکار را با سیستم کنترل سیگنال ، بررسی سرعت و سنجش مانع پیاده سازی می کند. علاوه بر این ، این سیستم همچنین شامل سیستم هشدار قطار به صورت خودکار است.
تشخیص اشیا Ab متروکه در محیط های شلوغ: این پروژه چارچوبی را برای شناسایی اشیا aband متروکه با استفاده از الگوریتمی برای ضبط و بهره برداری از جریان زمانی وقایع آن جسم پیشنهاد می کند.
مدل سازی و شبیه سازی موتور DC کنترل شده با آرماتور با استفاده از MATLAB: هدف اصلی این پروژه اجرای رابطه بین سرعت و گشتاور بار موتور DC در ولتاژهای مختلف است. بنابراین پاسخ خروجی در ورودی های مختلف موتور کنترل شده آرماتور در این مقاله بررسی شده است.
کنترل دستگاه از طریق تشخیص صدا با استفاده از MATLAB: این پروژه یک الگوریتم تشخیص گفتار را در MATLAB پیاده سازی می کند که صدای بلندگو را برای دسترسی به سرویس هایی مانند شماره گیری مبتنی بر صدا ، خدمات دسترسی به رایانه یا پایگاه داده و غیره تأیید می کند.
طراحی کنترل کنترل کننده جریان جریان متحد: این پروژه با هدف بررسی مدل کنترل کننده جریان جریان واحد برای عملکرد بهتر در سیستم قدرت با استفاده از نرم افزار MATLAB انجام می شود.
مدل سازی و شبیه سازی ترانسفورماتور توزیع برای تجزیه و تحلیل تلفات آن: هدف از این تحلیل ، تعیین تلفات ترانسفورماتور توزیع تحت بار خطی است. علاوه بر تلفات ناشی از بار خطی ، تلفاتی که در اثر جریان بار هارمونیک اتفاق می افتد نیز در این پروژه تحلیل می شود.
پایش کیفیت برق با استفاده از S-Transform و Wavelet Transform: هدف اصلی این پروژه توصیف اختلالات رخ داده در سیگنال های ولتاژ و جریان ضبط شده با استفاده از روش های تبدیل موجک و تبدیل S است.
استخراج متن مبتنی بر لبه چند منظوره از تصاویر پیچیده: این پروژه الگوریتمی را پیشنهاد می کند که متن را به صورت خودکار در تصاویر پیچیده شناسایی و استخراج می کند. این طرح برای استخراج متن از تکنیک تشخیص نوری شخصیت (OCR) استفاده می کند.
تجزیه و تحلیل پایداری گذرا سیستم قدرت با استفاده از MATLAB: این پروژه سیستم چند ماشینی را برای ارزیابی پایداری گذرا یک سیستم قدرت با کمک مدل simulink در MATLAB نشان می دهد.
شبیه سازی اینورتر تک فاز SPWM (تک قطبی): این پروژه با هدف شبیه سازی طراحی اینورتر تک پل تک پل با استفاده از تکنیک مدولاسیون عرض پالس سینوسی (SPWM) در سیم کارت لینک متلب ساخته شده است.
ژنراتور القایی Doubly-Fed برای سیستم های تبدیل انرژی باد با سرعت متغیر: در این پروژه ، یک توربین بادی کامل مبتنی بر ژنراتور القایی Doubly-Fed (DFIG) برای تجزیه و تحلیل پارامترهای مختلف در حالی که تغذیه برق AC را انجام می دهد ، در محیط simulink نرم افزار MATLAB مدل سازی و شبیه سازی می شود شبکه.
شبیه سازی خطوط انتقال طولانی با ولتاژ بالا: این پروژه شبیه سازی خطوط انتقال ولتاژ بالا را برای تجزیه و تحلیل رفتار مدار و پارامترهای مختلف خط در شرایط واقعی کار ارائه می دهد.
تجزیه و تحلیل حالت ثابت و خطا در شبکه انتقال HVDC: هدف اصلی این پروژه ارزیابی عملکرد سیستم انتقال HVDC مبدل ولتاژ چند سطح ترکیبی ترکیبی در حالت پایدار و خطا است.
کنترل سرعت بدون حسگر موتور القایی با استفاده از MRAS: این پروژه با پیشنهاد یک سیستم تطبیقی ​​مرجع مدل (MRAS) با مدل سازی در نرم افزار simulink MATLAB ، سرعت یک موتور القایی را تخمین می زند.
کنترل زمان واقعی یک ربات موبایل با استفاده از MATLAB: این پروژه یک ربات موبایل در زمان واقعی را اجرا می کند که از طریق MATLAB کنترل می شود. این شامل طراحی ارتباط بین هدف PC و ربات موبایل و همچنین طراحی سیستم کنترل بر اساس کنترل فضای حالت است.
جبران توان راکتیو در راه آهن با استفاده از مفاهیم امپدانس فعال: این پروژه با هدف جبران توان راکتیو در سیستم کشش با استفاده از سیستم جبران بر اساس فیلترهای فعال اجرا شده در اینورترها با کنترل کننده های PI. این شبیه سازی با استفاده از نرم افزار MATLAB انجام می شود.
طراحی مبدل قابل برنامه ریزی AC-DC با استفاده از مدولاسیون عرض پالس (PWM): این پروژه طراحی و شبیه سازی طرح مبدل قابل برنامه ریزی DC-DC را با استفاده از روش PWM در MATL ارائه می دهد.
اطلاعات بیشتر درباره این نوشتار مبدأبرای اطلاعات ترجمه بیشتر، نوشتار مبدأ لازم است
ارسال بازخورد
پانل‌های کناری
سابقه
ذخیره‌شده‌ها
مشارکت
محدودیت نویسه حداکثر ۵٬۰۰۰ نویسه است. برای ترجمه بیشتر، از دکمه‌های پیکان استفاده کنید.

طراحی و شبیه سازی SVC کنترل شده فازی برای خط انتقال: این پروژه یک طرح جبران کننده Vatic Static مبتنی بر کنترل فازی را با قابلیت کنترل زاویه شلیک برای کنترل توان راکتیو در خطوط انتقال پیشنهاد می کند. آزمایش واقعی این پروژه با شبیه سازی MATLAB انجام می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *