بیست قدم برای نوشتن مقاله علمی پژوهشی

بیست قدم برای نوشتن مقاله علمی پژوهشی

تکثیر مقاله با اجازه از بت A. فیشر و مایکل جی زیگموند ، برنامه مهارتهای بقا و اخلاق ، دانشگاه پیتسبورگ

روند حرکت از ایده به نسخه خطی منتشر شده می تواند یک روش دلهره آور باشد. در اینجا ما این فرایند را به یک سری از مراحل طراحی شده تبدیل می کنیم تا این وظیفه اساسی را کنترل کند. لیست ما از لیستی که توسط شورای ویرایشگران بیولوژیکی ، ۱۹۶۸ ارائه شده است ، اصلاح و گسترش یافته است. اگر ۲۰ مرحله برای مدیریت بیش از حد لازم است ، بر روی ۱۳ مرحله ای که با علامت گذاری علامت گذاری کرده ایم (*) تمرکز کنید – نمی توان از آنها چشم پوشی کرد!

۱٫ نویسندگان را تعیین کنید. هنگام طراحی یک پروژه تحقیقاتی ، توصیه می کنیم یک لیست اولیه و ترتیب نویسندگان تهیه کنید. نویسندگان چنین لیستی باید بر اساس رهنمودهای تعیین شده باشد و باید سهم تخمینی هر فرد را در پروژه آشکارا انجام دهند. ما توصیه می کنیم که هر گروه تحقیقاتی معیارهای تألیف در مقاله های حاصل از کار انجام شده را ایجاد و به اعضای خود معرفی کند. با انجام این کار ، گروه ممکن است بخواهد از دستورالعمل های موجود استفاده کند. به مقاله ما در مورد “اجزای یک مقاله تحقیقاتی” مراجعه کنید.

لیستی از نویسندگان تضمین می کند که همه افراد درگیر پروژه از ابتدا می فهمند که آیا می توانند انتظار نویسنده را داشته باشند یا نه و اگر چنین است ، سهم آنها چه خواهد بود. باید به عنوان یک لیست آزمایشی مشاهده شود ، زیرا نسخه نهایی باید منعکس کننده سهم واقعی در کار باشد. (همچنین ممکن است بیش از یک لیست وجود داشته باشد زیرا پیش بینی می شود بیش از یک مقاله از یک پروژه معین بدست آید.)

۲٫ قبل از کامل شدن آزمایشات شروع به نوشتن کنید. در حالی که هنوز آزمایش ها را انجام می دهید ، شروع به نوشتن کنید. نوشتن اغلب ایده های جدیدی را تداعی می کند: ممکن است
متوجه شوید که آزمایشهای اضافی برای اجرا یا کنترلهای اضافی وجود دارد که شما باید اضافه کنید. اگر منتظر بمانید تا در آزمایشگاه به پایان برسید ، تجهیزات را از بین ببرید و احتمالاً به موقعیت دیگری بروید ، فرصت آزمایش این ایده ها را نخواهید داشت.

۳٫ تصمیم بگیرید که زمان انتشار است. زمان آن فرا رسیده است که یافته های شما نمایانگر یک داستان کامل (یا حداقل یک فصل کامل) باشد ، سهم مهمی در ادبیات علمی. به سادگی جمع آوری مقدار مشخصی از داده کافی نیست.

۴٫ عنوان و خلاصه مقاله را تهیه کنید. تهیه عنوان و خلاصه مقاله به تعریف محتوای مقاله کمک می کند ، مشخص می کند کدام آزمایش را در این مقاله منتشر خواهید کرد و چه مطالعاتی را برای درج در مقاله دیگر ذخیره می کنید. (به اجزای یک مقاله تحقیقاتی درباره تهیه این دو مورد مراجعه کنید.)

* ۵ (دوباره) لیست نویسندگان را بررسی کنید. وقتی اکنون تعیین کردید که کدام آزمایش در این مقاله شامل می شود ، باید نویسندگان و ترتیب نمایش آنها را انتخاب کنید. اگر تا اینجا به توصیه های ما عمل کرده باشید ، قبلاً چنین لیستی دارید. آن را مجدداً بر اساس مشارکتهایی که در این آزمایشات انجام شده است و سهم دیگری را که از طریق تهیه نسخه دستی انجام می شود ، ارزیابی کنید. اگر لیستی از قبل وجود دارد ، برای اطمینان از انطباق با دستورالعمل های خود ، تنظیماتی را انجام دهید. البته هرگونه تغییر باید با احتیاط و درایت انجام شود.

۶٫ قالب اصلی را تعیین کنید. سه قالب اساسی برای مقالات پژوهشی مورد بررسی وجود دارد:

• مقالات پژوهشی کامل: این مقالات شامل یک تحقیق جامع در مورد موضوع هستند و به عنوان قالب استاندارد مورد بررسی قرار می گیرند. این از قالب “IMRAD” استفاده می کند: مقدمه ، روش ها ، نتایج و بحث. (به “اجزای یک مقاله پژوهشی” مراجعه کنید)

• ارتباطات کوتاه (یا مختصر): اگرچه دامنه آن به اندازه مقالات پژوهشی کامل نیست ، اما این مقاله ها سهم بسزایی در ادبیات دارند. طول آنها توسط ژورنال تنظیم می شود اما معمولاً ۳۵۰۰ کلمه یا کمتر است و شامل حداکثر ۲ جدول و شکل است.
برخلاف مقالات کامل ، روش ها ، نتایج و بحث ها ممکن است در یک بخش واحد ترکیب شوند.

• ارتباطات سریع: این مقالات به سرعت یافته های “داغ” را معمولاً به صورت مختصر ارتباطی منتشر می کنند. مقالاتی که پیامدهای فوری بر سلامت عمومی دارند ، برای چنین قالبی مناسب است ، همانطور که ممکن است یافته هایی در یک زمینه کاملاً رقابتی و سریع به حرکت درآید.

۷٫ ژورنال را انتخاب کنید. در انتخاب ژورنال فاکتورهای مختلفی باید در نظر گرفته شود. بعید است یک ژورنال از تمام ویژگی های مورد نظر شما برخوردار باشد ، بنابراین ممکن است مجبور شوید مصالحه کنید. با این حال ، یک ویژگی اساسی وجود دارد که شما نباید از آن مصالحه کنید – نسخه های خطی باید به عنوان مقاله های پژوهشی در نظر گرفته شوند تا مقالات پژوهشی محسوب شوند.

زبان: انگلیسی به شکل غالب ارتباطات علمی بین المللی تبدیل شده است. بنابراین ، اگر می خواهید نتایج خود را به طور گسترده به جامعه علمی بین المللی منتقل کنید ، انتشار آن به زبان انگلیسی ضروری است. از طرف دیگر ، اگر می خواهید با یک جامعه محلی تر (مثلاً پزشکان در یک منطقه جغرافیایی خاص) ارتباط برقرار کنید ، می توانید ژورنالی را انتخاب کنید که زبان دیگری مجاز باشد.

آیا مجله منتشر می کند؟ تمرکز آن گسترده است یا باریک؟ کدام رشته ها نمایندگی می شوند؟ ژورنال چیست
گرایش – به عنوان مثال ، آیا بالینی است یا اساسی ، نظری است یا کاربردی؟

نمایه سازی: آیا مجله در پایگاه های اطلاعاتی عمده الکترونیکی مانند Medline ، خلاصه مقاله های بیولوژیکی ، چکیده های شیمیایی یا مطالب فعلی نمایه می شود؟

در دسترس بودن: آیا مجله به طور گسترده در دسترس است؟ آیا نسخه آنلاین مجله وجود دارد؟ آیا مقالات در قالب PDF ارائه می شوند؟

اعتبار: گرچه می تواند نسبتاً ذهنی باشد ، اما روش های مختلفی برای سنجش اعتبار یک ژورنال وجود دارد. از همکاران بپرسید که به کدام ژورنال احترام می گذارند. به مقالات اخیر نگاه کنید و درباره اهمیت آنها قضاوت کنید. اعضای هیئت تحریریه را بررسی کرده و مشخص کنید که آیا آنها در زمینه های خود پیشرو هستند یا خیر. ضریب تأثیر ژورنال را تعیین کنید (اندازه گیری سالانه میزان استناد مقالات در یک ژورنال خاص. مجله تا چه حد انتخاب مقاله را برای انتشار انتخاب می کند؟ توجه داشته باشید ، با این حال ، این امتیازات را می توان به طور مصنوعی در ژورنال هایی که مقالات مروری منتشر می کنند ، باد کرد ، که بیشتر از مقالات تحقیقاتی به آنها استناد می شود. به www.isinet.com مراجعه کنید). سعی کنید از میزان قبولی ژورنال مطلع شوید.

قالب: آیا ظاهر مقالات منتشر شده را دوست دارید – قالب ، نوع متن و سبک مورد استفاده در ذکر منابع؟ در صورت مرتبط بودن ، آیا مجله ارتباطات کوتاه و / یا سریع را منتشر می کند؟

اعداد و ارقام: آیا ارقام منتشر شده در ژورنال وضوح مورد نیاز شما را دارند؟ زمان چاپ: با استفاده از “تاریخ ارسال” و “تاریخ پذیرفته شده” که روی مقاله منتشر شده است ، همراه با تاریخ شماره ، می توانید طول مراحل بررسی و همچنین زمان پذیرش تا انتشار را در چاپ.

هزینه ها: برخی از مجلات نویسنده را بابت هزینه صفحه ، هزینه هر صفحه چاپ نهایی را تحویل می دهند. بیشتر ژورنال ها برای صفحات رنگ هزینه جداگانه دارند. این مبلغ ممکن است تا ۱۰۰۰ دلار برای هر صفحه رنگی باشد. اگر این مشکل مالی برای نویسنده باشد ، بسیاری از مجلات از پرداخت صفحه چشم پوشی می کنند. از اتهامات صفحه رنگی به راحتی چشم پوشی می شود و حداقل به شواهدی مبنی بر ضروری بودن رنگ برای ارائه داده ها نیاز دارد (به عنوان مثال ، برای نشان دادن یک سلول دارای دو برچسب).

هنگامی که درباره ژورنال تصمیم گرفتید ، دستورالعمل های آن ژورنال را برای نویسندگان به دست آورید و بخوانید. این سند قالب مقاله شما را توصیف می کند و اطلاعاتی در مورد نحوه ارسال نسخه خود ارائه می دهد. معمولاً می توانید یک نسخه از دستورالعمل های ژورنال را به نویسندگان در وب سایت آن یا اولین مقاله دریافت کنید
شماره یک جلد جدید.

۸- بخشهای مقاله خود را ذخیره کنید. همانطور که به مقاله خود فکر می کنید ، مواد مربوطه را در پوشه هایی با عنوان «معرفی ، روش ها ، نتایج و بحث» ذخیره کنید. این باعث صرفه جویی در وقت و جلوگیری از ناامیدی هنگام شروع نوشتن می شود. موارد ذخیره شده ممکن است شامل ارقام ، منابع و ایده ها باشد.

* ۹ جداول ، شکل ها و افسانه ها را بسازید. بله ، قبل از شروع نوشتن ، شکل و جدول ایجاد کنید! کل مقاله باید در اطراف داده هایی که ارائه می دهید تنظیم شود. با تهیه جدول ها و شکل ها (و افسانه ها و تحلیل های آماری مناسب) ، قبل از اینکه بیش از حد در مورد تفسیر آنها نگران باشید ، از نتایج خود مطمئن خواهید شد. همچنین ممکن است بتوانید تعیین کنید که آیا تمام داده های مورد نیاز را دارید یا خیر. توجه: به جز در شرایط غیرمعمول ، ممکن است هیچ داده ای را که قبلاً منتشر کرده اید ، در آن قرار ندهید. (به “اجزای یک مقاله تحقیقاتی” مراجعه کنید)

* ۱۰ طرح کلی کاغذ را مشخص کنید. طرح کلی مانند نقشه راه است. یک طرح کلی جزئیات نحوه دستیابی شما از اینجا به آنجا را نشان می دهد و به شما اطمینان می دهد که بیشترین بهره را می برید
مسیر مستقیم و منطقی. بدون آن شروع به نوشتن نکنید! اگر نویسنده همکار دارید ، ممکن است بخواهید قبل از شروع مرحله نوشتن ، از آنها بازخورد بگیرید. و اگر بخشهای خود را “ذخیره” کرده اید (مرحله ۸) ، این پرونده ها باید در اینجا و در نوشتار بعدی مفید باشند.

* ۱۱ اولین پیش نویس را بنویسید. اولین پیش نویس کل نسخه خطی را بنویسید. اگر با نویسندگان مقاله می نویسید ، ممکن است بخواهید جنبه های مختلف نسخه را به نویسندگان مختلف اختصاص دهید. این می تواند باعث صرفه جویی در وقت شود ، به افراد بیشتری اجازه دهد احساس کنند که در روند نوشتن کمک های اساسی می کنند و استفاده بهینه از تخصص را تضمین می کند. با این حال ، همچنین می تواند به ترکیبی از سبک ها منجر شود. بنابراین ، اگر این روش را در پیش گرفتید ، مطمئن باشید که محصول نهایی با دقت ویرایش می شود تا صدایی واحد ارائه دهد. “مonلفه های یک مقاله پژوهشی” درباره آنچه در هر بخش از نسخه خطی قرار دارد ، بحث می کند. برای ارائه گسترده تر این و بسیاری از جنبه های دیگر تهیه مقاله ، به روز (۱۹۹۸) مراجعه کنید. در این مرحله ، نگران قابل فهم بودن آن نباشید. بعداً میاد

برخی از افراد توصیه می کنند که نوشتن خود را با مقدمه شروع کرده و به ترتیب هر بخش از مقاله ادامه دهید. این می تواند به اطمینان از جریان کمک کند. با این حال ، دیگران پیشنهاد می کنند که هر کجا که می خواهید شروع کنید – هر کاری برای خلاص شدن از شر آن صفحه خالی یا کاغذ. رویکرد شما هرچه باشد ، به توصیه چارلز سایدز (۱۹۹۱) توجه کنید: “اگر بخواهید همزمان بنویسید و ویرایش کنید ، هیچکدام از آنها خوب عمل نخواهید کرد.” و به دلیل ویرایش

اغلب آسان تر از نوشتن است ، این مرحله را در اسرع وقت انجام دهید. اگر بیش از دو روز کامل وقت صرف کرده اید ، احتمالاً برای ویرایش مکث کرده اید!

* ۱۲ نسخه خطی را تجدید نظر کنید. این مرحله شامل سه وظیفه اصلی است که هر کدام به ترتیب تعیین شده انجام می شوند:

ایجاد تغییرات عمده: خلا Fillها را پر کنید ، اشکالات منطقی را برطرف کنید ، سند را برای ارائه مطالب به منطقی ترین ترتیب بازسازی کنید.

سبک لهستانی: متن را اصلاح کنید ، سپس دستور زبان و هجی را تصحیح کنید.

قالب بندی سند: نسخه خطی خود را جذاب و خواندن آن را آسان کنید. انجام وظایف به ترتیب مشخص شده مهم است. در غیر این صورت ممکن است
خودتان را صرف وقت زیادی برای تجدید نظر در مطالبی که بعداً حذف می کنید ، می کنید.

* ۱۳ منابع را بررسی کنید. از درست و کامل بودن نقل قول ها اطمینان حاصل کنید. برای اطمینان از به روز بودن ، آخرین جستجوی ادبیات را انجام دهید. (به “اجزای مقاله تحقیق” در مورد موضوع انتخاب مرجع مراجعه کنید.)

* ۱۴ عنوان نهایی و چکیده را بنویسید. در فرآیند ویرایش تغییرات زیادی ایجاد می شود. اطمینان حاصل کنید که عنوان و چکیده مقاله شما با نسخه نهایی مقاله شما مطابقت دارد.

* ۱۵ دستورالعمل های مجله را برای نویسندگان بخوانید. جزئیات نحوه قالب بندی و ارسال نسخه را مرور کنید. در صورت لزوم تجدید نظر کنید.

* ۱۶ تصاویر نهایی را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که جداول ، شکل ها و افسانه های شکل شما کامل ، واضح ، مستقل و در قالب مورد نیاز مجله است. اجازه هیچ فرصتی برای سو chance تفاهم ندهید.

* ۱۷ درباره نسخه خود بازخورد بگیرید و سپس دوباره نسخه خود را بازنگری کنید. دریافت بازخورد یکی از مهمترین مواردی است که می توانید برای بهبود مقاله خود انجام دهید. ابتدا مطمئن شوید که نویسندگان همکار شما فرصتی برای خواندن و اظهار نظر در مورد پیش نویس را داشته اند. سپس ، وقتی آماده شد ، نسخه خطی را به برخی از همکاران بدهید. مشخص کنید چه زمانی مایلید نظرات آنها را دریافت کنید و از چه سطح اطلاعاتی می خواهید (مثلاً نظرات مربوط به علم ، منطق ، زبان و / یا سبک). پس از دریافت نظرات آنها ، در نسخه خطی خود تجدید نظر کنید تا نگرانی های آنها را برطرف کنید.

نسخه تحریری خود را تا زمانی که احساس نکنید آماده چاپ است ، ارسال نکنید. پس از پذیرش ، تغییرات بیشتر در نسخه خطی شما دشوار خواهد بود و همچنین ممکن است هزینه بر باشد.

* ۱۸ ارسال نسخه خطی به سردبیر. دستورالعمل های نویسندگان را دنبال کنید تا تعیین کنید چه مواردی را باید ارسال کنید ، چگونه آنها را ارسال کنید و برای چه کسی باید ارسال کنید. توجه داشته باشید که برخی از ژورنال ها “پیش بررسی” نامه ای را نشان می دهند ، به عنوان مثال ، نامه ای که محتوای مقاله را نشان می دهد تا سردبیران بتوانند تعیین کنند که آیا نسخه خطی را برای بررسی کامل قبول می کنند یا خیر. در این مرحله ممکن است بخواهید مرورگرهای احتمالی (یا افرادی که باید از آنها اجتناب شود) را لیست کنید. در صورت لزوم ، با ویرایشگر تماس بگیرید تا از دریافت نسخه خطی مطمئن شوید. و اگر بعد از یک ماه پاسخی درمورد قابل قبول بودن نسخه خود برای چاپ دریافت نکردید ، می توانید در این باره با سردبیر نیز تماس بگیرید.

* ۱۹ با نظرات بازرسان برخورد کنید. بیشتر نسخه های خطی در اولین ارسال پذیرفته نمی شوند. با این حال ، ممکن است از شما دعوت شود که نسخه خطی تجدید نظر شده را دوباره ارسال کنید. اگر چنین کاری را انتخاب کنید ، باید به نظرات بازبینی پاسخ دهید. این کار را با درایت انجام دهید. به همه نگرانی های بازرسان پاسخ دهید ، و در صورت ایجاد تغییرات مربوطه در نسخه ، مشخص کنید. نیازی نیست که همه تغییراتی را که داور پیشنهاد کرده است اعمال کنید ، اما لازم است که برای هر تغییری که ایجاد نکرده اید ، منطقی قانع کننده ارائه دهید. هنگام ارائه مجدد نسخه خطی ، در نامه جلد خود نشان دهید که این یک نسخه اصلاح شده است. یک گزینه دیگر ، ارائه نسخه خطی به مجله دیگری است. با این حال ، اگر این کار را انجام دهید ، باز هم ممکن است بهترین باشد که نظرات داور را در نظر بگیرید. حتی اگر احساس می کنید که بازرسان در مقاله شما سوund تفاهم کرده اند ، دیگران نیز ممکن است همین کار را انجام دهند. مطمئناً ، اگر شما به ژورنال دیگری مراجعه کنید ، احتمالاً باید قالب را اصلاح کنید. و لطفا توجه داشته باشید: شما ممکن است نسخه خود را همزمان به بیش از یک ژورنال ارسال نکنید!

* ۲۰ اثبات را بررسی کنید. پس از پذیرفته شدن نسخه چاپی و آماده شدن برای چاپ ، ناشر صفحه مقاله نویسنده مربوطه را برای مقاله ارسال می کند. این ممکن است با لیستی از سeriesالات ، مانند اطلاعات از دست رفته در مورد یک مرجع همراه باشد. مدارک ممکن است از طریق ایمیل یا به صورت نسخه چاپی ارسال شود. اگر این احتمال وجود دارد که هنگام رسیدن مدارک از محل دور شوید ، برنامه ای برای اطمینان از دریافت آنها و اطلاع به شما داشته باشید. ممکن است فقط ۲۴ تا ۴۸ ساعت فرصت داشته باشید تا مدارک را پس دهید. اشتباهات اشتباه تایپی و اشتباه را با دقت اصلاح کنید. و برای شفافیت نسخه خطی را بخوانید – این آخرین فرصت شماست!

با این حال ، سعی کنید تغییرات موجود در نمایش داده های تحریریه بعلاوه تغییرات جزئی را محدود کنید. اگر فکر می کنید موارد مهم دیگری مورد نیاز است ، ابتدا باید از سردبیر مجله اجازه بگیرید و برای هزینه های اضافی و تأخیر در انتشار آماده باشید.

۲۰+ جشن گرفتن! همانطور که رابرت دی در چگونگی نوشتن و انتشار مقاله علمی (۱۹۹۸) می گوید ، “هدف علمی تحقیق انتشار است. یک آزمایش علمی ، هر چقدر نتایج دیدنی و جذاب باشد ، تا زمان انتشار نتایج کامل نیست. ” آزمایش شما – حداقل یک مرحله از آن – اکنون کامل شده است. لذت بردن از لحظه!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *