انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

اگر این را می خوانید به این دلیل که در یک برنامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده اید که باید پایان نامه بنویسید – به شما تبریک می گویم! این یک زمان بسیار هیجان انگیز در زندگی شما است.

امیدواریم آنچه که می خواهیم به شما بگوییم چندان تعجب آور نباشد – به عنوان بخشی از دوره کارشناسی ارشد خود، زمان قابل توجهی را صرف کار روی یک ارسال کتبی خواهید کرد. در واقع، پایان نامه کارشناسی ارشد شما ممکن است طولانی ترین و مفصل ترین نوشته ای باشد که از شما خواسته شده است آن را تکمیل کنید.

راهنمایی انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

با در نظر گرفتن این موضوع، گرفتن راهنمایی قبل از شروع اولین قدم مهم است.

همانطور که در مقطع تحصیلی خود پیشرفت می کنید، ممکن است سوالاتی در مورد نحوه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد داشته باشید و بنابراین به دنبال به دست آوردن نکاتی برای نوشتن پایان نامه برای کمک به شما در مسیر خود هستید.

این پست برای ارائه یک راهنمای جامع برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد در زمینه انگلستان طراحی شده است. این نه تنها در حال حاضر به شما کمک می کند، بلکه چیزی است که می توانید در طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به آن مراجعه کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، اکیداً توصیه می‌کنیم که این پست را نشانه‌گذاری کنید تا در هنگام نوشتن پایان نامه به راحتی آن را پیدا کنید.

در این پست، ما شما را به برخی از استراتژی‌هایی که برای دانشجویان کارشناسی ارشد که در تلاش برای تکمیل پایان نامه هستند، راهنمایی می‌کنیم. ما بر آنچه در هر مرحله باید انتظار داشته باشیم تمرکز خواهیم کرد، از جمله ایجاد یک برنامه کاری، انجام خواندن، انجام تحقیق، نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد، ویرایش آن، و باقی گذاشتن زمان برای تکمیل و تصحیح.

امیدواریم تا زمانی که مطالعه خود را به پایان رساندید، اعتماد به نفس و انگیزه لازم برای رفتن در مسیری را داشته باشید که منجر به موفقیت نهایی در نوشتن پایان نامه شما شود.

با یک برنامه شروع کنید (و به آن پایبند باشید)
خوب، ما متوجه شدیم که ممکن است در اینجا به مادربزرگ شما یاد می دهیم که چگونه تخم مرغ بمکد – شروع با یک برنامه اولین گام واضح در هر نوشته دانشگاهی است.

و با این حال، زمانی که دانشجویان شروع به نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد می کنند، به همان اندازه که نیت همه ممکن است خوب باشد، شرایطی (تقریباً) همیشه پیش می آید که پایبندی به برنامه را بسیار چالش برانگیزتر می کند.

بنابراین، اولین نکته: هنگام نوشتن پایان نامه، مطمئن شوید که برنامه شما منعطف است و برای مقابله با شرایط غیرمنتظره زمان می دهد.

در مرحله بعد، پیشنهاد تحقیق خود را تجدید نظر کنید. این احتمال وجود دارد که قبل از قبولی در برنامه کارشناسی ارشد خود مجبور شده باشید یکی بنویسید. اگر این اولین باری بود که یک پروپوزال تحقیقاتی ارائه می‌کردید، می‌توانید اکنون آن را دوباره بخوانید و متوجه شوید که در ادعاهایش درباره کاری که قصد انجام آن را داشتید کمی بیش از حد بلندپروازانه است. این یک دام معمولی است که باید در آن گرفتار شوید، پس ناامید نشوید! برای تعیین اینکه آیا پیشنهاد تحقیق شما واقعاً برای پایان نامه کارشناسی ارشد شما واقع بینانه است یا خیر، زمانی را با سرپرست تحقیقاتی خود رزرو کنید. اگر ادعا کردید که می‌خواهید با 200 شرکت‌کننده در سراسر بریتانیا مصاحبه‌های کیفی انجام دهید و فقط یک سال فرصت دارید تا کارشناسی ارشد خود را تکمیل کنید، ممکن است بخواهید در پروژه خود تجدید نظر کنید و آن را به چیزی تبدیل کنید که قابل دستیابی است و شما را برای آن آماده نمی‌کند. شکست.

نکته دیگر در مورد استاد راهنما: مطمئن شوید که در طول فرآیند نوشتن پایان نامه از آنها سؤالاتی در مورد انتظارات آنها می پرسید. آیا آن‌ها می‌خواهند پیش‌نویس‌های فصل‌های شما را همانطور که نوشته شده‌اند ببینند؟ اگر پاسخ مثبت است، پیدا کردن این تاریخ‌ها به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ای برای دستیابی به آن بدون تقلا در آخرین لحظه ایجاد کنید.

نکته دیگر برای برنامه ریزی نحوه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد این است که برای خود هدف تعیین کنید که هر روز کمی انجام دهید. قالب بندی پایان نامه خود در ذهن خود به عنوان یک پروژه بلند مدت با مهلت بسیار دور در آینده فقط شما را تشویق می کند که نوشتن آن را به تعویق بیندازید. سپس «در آینده بسیار دور» ناگهان «ماه آینده» خواهد شد و وحشت بزرگی ایجاد می‌شود و کمبود زمان در اختیار شما باعث می‌شود نوشتن عجولانه و به خطر افتاده باشد.

سفارش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه یا پایان نامه کارشناسی ارشد یک کار قابل توجه است. این کار به مقدار قابل توجهی تحقیق، مطالعه و نوشتن نیاز دارد.

کاملاً طبیعی است که ایده نوشتن پایان نامه یا پایان نامه کارشناسی ارشد کمی دلهره آور باشد، حتی برای دانشجویانی که قبلاً در مقطع کارشناسی آن را نوشته اند. با این حال، از این ایده ناامید نشوید. شما زمان زیادی برای تکمیل آن خواهید داشت و از طرف سرپرست و همتایانتان پشتیبانی زیادی خواهید داشت.

یکی از چالش های اصلی دانشجویان بیان ایده ها و یافته های خود در قالب کلمات است. نوشتن به خودی خود یک مهارت است، اما با مشاوره صحیح، ورود به جریان نوشتن پایان نامه یا پایان نامه کارشناسی ارشد خود بسیار آسان تر خواهد بود.

ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه نوشتن پایان نامه یا پایان نامه برای مدرک کارشناسی ارشد، با نکات مهمی که در هر مرحله از فرآیند باید در نظر بگیرید، گردآوری کرده ایم.

1. موضوع پایان نامه (یا پایان نامه) خود را درک کنید

تفاوت‌های جزئی بین پایان‌نامه‌ها و پایان‌نامه‌ها وجود دارد، اگرچه هر دو به مهارت و دانش نوشتاری بالایی در موضوع شما نیاز دارند. آنها نیز بسیار مشابه فرمت شده اند.

در ابتدا، نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد می تواند مانند دویدن در یک مسابقه 100 متر باشد – این دوره بسیار سریع به نظر می رسد و مانند اینکه زمان زیادی برای فکر کردن وجود ندارد! با این حال، شما معمولاً یک ترم تابستانی اختصاص داده شده به پایان نامه خود خواهید داشت – که زمان و فضای زیادی برای نوشتن یک قطعه علمی قوی می دهد.

در مقایسه، نوشتن پایان نامه دکترا می تواند مانند دویدن در یک ماراتن باشد، کار بر روی همان موضوع برای 3-4 سال می تواند پر زحمت باشد. اما از بسیاری جهات، رویکرد هر دوی این وظایف کاملاً مشابه است.

قبل از نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد، با موضوع تحقیق خود آشنا شوید. درک موضوع شما نه تنها به شما در انجام تحقیقات بهتر کمک می کند، بلکه به نوشتن محتوای پایان نامه بهتر نیز کمک می کند.

همچنین هدف اصلی پایان نامه خود را در نظر بگیرید. شما برای ارائه یک نظریه یا زاویه تحقیق منحصر به فرد می نویسید – بنابراین هدف خود را در نوشته خود روشن کنید.

نکته اصلی نوشتن: هنگام تحقیق در مورد موضوع خود، به عبارات خاص و الگوهای نوشتاری مورد استفاده سایر دانشگاهیان توجه کنید. این احتمال وجود دارد که در موضوع پایان نامه انتخابی شما، اصطلاحات و مضامین مهمی در مقالات تحقیقاتی وجود داشته باشد.

2. پایان نامه خود را ساختار دهید

نوشتن پایان نامه یک تجربه منحصر به فرد است و هیچ توافق عمومی در مورد اینکه بهترین راه برای ساختار آن چیست وجود ندارد.

به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد، احتمالاً پس از مشورت با استاد راهنما تصمیم خواهید گرفت که چه نوع ساختاری برای پروژه تحقیقاتی شما مناسب تر است. شما همچنین فرصتی خواهید داشت که به پایان نامه های قبلی دانشجویان کارشناسی ارشد در کتابخانه دانشگاه خود نگاه کنید.

تا حدودی تمام پایان نامه های کارشناسی ارشد منحصر به فرد هستند. اگرچه آنها تقریباً همیشه از فصول تشکیل شده اند. تعداد فصل هایی که پوشش می دهید بسته به تحقیق متفاوت است.

یک پایان نامه یا پایان نامه کارشناسی ارشد که در فصل ها سازماندهی شده است معمولاً به این صورت است:

فصل اول: کلیات پژوهش

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه پژوهش

فصل سوم: روش تحقیق

فصل چهارم: یافته ها

فصل پنجم: نتیجه گیری