انجام فصل چهارم پایان نامه و انجام فصل چهارم رساله دکتری

انجام فصل چهارم پایان نامه و انجام فصل چهارم رساله دکتری

به روند پایان نامه دکترای خوش آمدید. شما در حال ماجراجویی هستید که از تفکر مانند دانشجو به تفکر دکتری تبدیل خواهید شد. نوشتن پایان نامه به مجموعه مهارت های متفاوتی از هر کاری که تاکنون در تجربه آموزشی خود انجام داده اید ، نیاز دارد. شما برای تحقیق و نوشتن پایان نامه خود با اعضای کمیته خود در یک روند تکراری از نزدیک همکاری خواهید کرد. برای شما آرزوی موفقیت می کنیم. در این صفحه پیوندهایی به اسنادی را پیدا خواهید کرد که ممکن است به برخی از سوالات شما در مورد روند پایان نامه پاسخ دهد. هر کالج ممکن است تفاوت های جزئی در سیاست ها و روش ها داشته باشد ، بنابراین در اینجاست که می توانید برای پاسخگویی به سوالات بیایید.

پایان نامه یک سند علمی است که قصد دارد صلاحیت تحقیق شما را برای تولید دانش جدید در زمینه شما نشان دهد. این کتاب به زبان و سبک رسمی رشته یا رشته تحصیلی آن نوشته شده است و از یک تحقیق جامع ، منطقی و اخلاقی در مورد یک موضوع مورد علاقه حاصل می شود. این شامل پنج فصل خواهد بود:

فصل ۱ – بررسی اجمالی مطالعه تحقیقاتی

فصل ۲ – بررسی ادبیات و چارچوب نظری یا مفهومی

فصل ۳ – روش تحقیق

فصل ۴ – یافته ها

فصل ۵ – خلاصه ، نتیجه گیری و پیامدها

لطفاً برای یافتن پاسخ سوالات متداول ، این سایت را کاوش کنید!

دانشجوی گرامی برای انجام فصل چهارم پایان نامه و انجام فصل چهارم رساله دکتری  با موسسه در ارتباط باشید

هدف از انجام فصل چهارم پایان نامه و انجام فصل چهارم رساله دکتری

هدف از این فصل خلاصه سازی داده های جمع آوری شده و روش آماری و یا مکانیک تحلیل است. پاراگراف اول باید به طور خلاصه مسئله ای را که از فصل ۱ گرفته شده بیان کند. هدف هر آزمایش ، سوال یا هدف را توضیح دهید ، نتایج برجسته را نشان دهید و نتایج را با استفاده از جدول ، شکل یا شکل دیگری از داده های خلاصه شده ارائه دهید. جداول و شکل ها را با دقت انتخاب کنید. اگر همه داده های خام در این فصل باشد ، دفاع از برخی مطالعات آسان تر است. اگر قسمت عمده ای از داده های خام در یک پیوست باشد ، برخی بهتر است.

در یک مطالعه کمی ، نتایج معمولاً با توصیف نمونه شروع می شود (به عنوان مثال ، اندازه نمونه ، توصیف شرکت کنندگان که از مطالعه حذف شدند و دلیل آن ، مدیریت داده های از دست رفته). بعد ، آمار توصیفی (به عنوان مثال ، فرکانس / درصد برای متغیرهای طبقه ای ، میانگین ها ، انحراف معیارها و دامنه ها برای متغیرهای مداوم اندازه گیری شده) ارائه می شود.

معمولاً متغیرهای مداوم اندازه گیری شده معمولاً ارائه می شوند. به نوبه خود به هر فرضیه بپردازید ، و توصیفی از تجزیه و تحلیل را برای محاسبه هر فرضیه و نتایج آن تحلیل ارائه دهید. بیان کنید که آیا فرضیه صفر رد شده است. در نثر خسته کننده آنچه را که برای همسالان آگاه و بدیهی است مشاهده در یک نگاه تکرار نکنید. مشاور پایان نامه معمولاً در مورد سطح جزئیات مورد نیاز در این فصل نظر دارد. عنوان جدول و زیرنویس شکل باید بدون خواندن متن فصل قابل درک باشد. به همه نتایج مربوطه ، حتی آنهایی که مغایر فرضیه های جایگزین هستند ، یا آنهایی که تمایل دارند حواسشان را از تعیین های روشن بخورند ، توجه کنید.

نتایج را بدون هیچ گونه دلالت ، حدس و گمان ، ارزیابی ، ارزیابی یا تفسیر بیان کنید. گاهی اوقات نتایج و بحث در یک فصل ترکیب می شوند ، اما به طور کلی ، نتایج و نتیجه گیری و بحث را جدا نگه دارید. در یک مطالعه کیفی ، نتایج اغلب شامل نقل قول های بسیاری از شرکت کنندگان با مصاحبه است.

دانشجوی گرامی برای انجام فصل چهارم پایان نامه و انجام فصل چهارم رساله دکتری  با موسسه در ارتباط باشید

بهترین روش: نحوه نوشتن پایان نامه یا پایان نامه کمی فصل ۴

در پاراگراف اول فصل ۴ کمی شما ، فصل نتایج ، سوالات تحقیق را که بررسی می شوند دوباره بیان کنید. این به خواننده یادآوری می کند که پس از مطالعه جزئیات روش خود ، در مورد آنچه قرار است تحقیق کنید ، یادآوری می کند. همچنین مفید است که خواننده می داند متغیرهایی که قرار است تحلیل شوند چیست.

پاراگراف بعدی باید با استفاده از متغیرهای جمعیتی و تحقیق نمونه را توصیف کند. فرکانس ها و درصدها را برای متغیرهای سطح اسمی و ترتیبی و میانگین ها و انحراف معیارها را برای متغیرهای سطح مقیاس ارائه دهید. می توانید این اطلاعات را به صورت شکل و جداول ارائه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *