آموزش پایان نامه دکترا

پایان نامه دکترای مهمترین قسمت در مقطع دکترا است: اوج سه یا چهار سال کار تمام وقت برای تولید یک سهم اصلی در زمینه دانشگاهی شما

بنابراین پایان نامه دکترای شما با تعداد کلمات سنگین ، فشار نوشتن چیز جدید و البته احتمال دفاع از آن پس از اتمام کار ، کاملاً دلهره آور به نظر می رسد.

این صفحه با مشاوره در مورد ساختار ، بازخورد ، ارسال و موارد دیگر ، به شما درمورد آنچه باید درباره پایان نامه دکتری بدانید ، ارائه می دهد.

شروع پایان نامه دکترا

اولین مرحله پایان نامه دکترای شما معمولاً بررسی ادبیات است. ما قبلاً راهنمای مفصلی راجع به آنچه بررسی ادبیات دکترا شامل می شود ، نوشتیم ، اما آنچه در این مرحله از دکترا باید بدانید در اینجا آمده است:

مرور ادبیات فرصتی است برای شما برای نشان دادن دانش و درک خود از آنچه قبلاً در مورد حوزه تحقیق خود نوشته شده است – این می تواند شامل مقالات ، مقالات ، کتاب ها ، داده ها و موارد دیگر باشد
شما باید به جای جمع بندی ساده آنچه دیگر دانشمندان در مورد موضوع شما گفته اند ، ارزیابی و تجزیه و تحلیل استدلال های آنها را هدف قرار دهید
بررسی ادبیات معمولاً اولین کار دکترا است – و معمولاً اولین قسمت یا فصل پایان نامه شما را تشکیل می دهد
پس از پایان بررسی ادبیات ، به قسمت عمده ای از رساله دکترای خود می روید. مطمئناً ، در نهایت به بررسی روشن باز خواهید گشت تا مطمئن شوید که به روز است و حاوی هر ماده اضافی دیگری است که ممکن است در طول تحقیق خود به آن برخورد کرده باشید.

تحقیق پایان نامه دکتری

آنچه رساله دکترای شما را از کارهای قبلی دانشگاه که انجام داده اید متمایز می کند این واقعیت است که باید سهم اصلی دانش دانش باشد. شکلی که این سهم اصلی خواهد داشت ، تا حد زیادی به نظم و ترتیب شما بستگی دارد.

رساله های هنر و علوم انسانی معمولاً شامل بررسی متون ، منابع و چارچوب های نظری مختلف است
علوم اجتماعی به احتمال زیاد بر روی بررسی های کیفی یا کمی و مطالعات موردی تمرکز می کنند
افراد STEM شامل طراحی ، ضبط و تجزیه و تحلیل آزمایشات ، استفاده از داده های آنها برای اثبات یا رد یک نظریه مجموعه است
بسته به ماهیت تحقیقات خود ، ممکن است در حین انجام یافته های خود را “بنویسید” ، یا آن را تا زمان اختصاص “نوشتن” ، معمولاً در سال سوم دکترای خود ، بگذارید. روش شما هرچه باشد ، یادداشت برداری دقیق از منابع و روشهای شما امری حیاتی است – در مورد استفاده از منابع در پایان نامه ، زندگی شما بسیار راحت تر می شود.

پایان نامه دکترا در مقابل پایان نامه

معمول است که از اصطلاحات “پایان نامه” و “پایان نامه” به جای یکدیگر استفاده می شود ، اما به طور دقیق تفاوت معنایی بین آنها وجود دارد:

تز شما بحث شماست. این نتیجه گیری است که شما از طریق بررسی بورس تحصیلی موجود در بررسی ادبیات خود به دست آورده اید و این نتایج را با نتایج تحقیقات اصلی خود ترکیب می کنید.
پایان نامه شما بیانیه کتبی پایان نامه شماست. این جایی است که شما یافته های خود را به روشی بیان می کنید که نتیجه گیری خود را به صورت سیستماتیک نشان داده و اثبات می کند.
به زبان ساده ، شما یک پایان نامه ارائه می دهید ، اما این تز است که سعی در اثبات آن دارد و اساس دکترای شما را تشکیل می دهد.

معنای این نیز این است که نوشتن پایان نامه شما به طور کلی از فرمول پایان نامه شما پیروی می کند (نوشتن دکترا قبل از اینکه بدانید چه می خواهید بگویید بسیار دشوار است!)

با این حال ، استفاده از هر دو اصطلاح (یا هر دو) در توصیف تحقیقات دکترا برای دانشگاه ها و دانشگاهیان طبیعی است – در واقع ، ما از هر دو “پایان نامه” و “پایان نامه” در وب سایت خود استفاده می کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *